Vásárlási feltételek
(1) Az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Eladó és Vevői közötti üzleti kapcsolatokra vonatkoznak. A Menta Media Group Kft. (2161 Csomád, Levente utca 14/a, adószám: 32069033-2-13, továbbiakban: Eladó), érvényes adószámmal rendelkező vállalatok, vállalkozások, vagy egyéni vállalkozók számára végez értékesítést (B2B, B2G). Az ÁSZF érvényes bármely Vevő bármely vásárlására.
- Neve: Menta Media Group Korlátolt Felelősségű Társaság
- Székhelye: 2161, Csomád, Levente utca 14/a
- Telephelye: 2161, Csomád, Levente utca 14/a
- E-mail címe: hello@mentamedia.hu
- Telefonszáma: +36 70 433 7917
- Cégjegyzékszáma: 13 09 222390
- Adószáma: 32069033-2-13
- A szerződés nyelve: magyar
(2) A felek között a weboldalon, vagy más írásos formában (e-mail) leadott megrendelés hivatalos visszaigazolásával jön létre a szerződéses jogviszony.
(3) A Vevőkkel kötött egyedi megállapodások az ÁSZF-ben meghatározott feltételektől eltérő feltételeket határozhatnak meg, feltéve, hogy azok mindkét fél által elfogadottan, írásban jöttek létre.
(4) A felek közti szerződés létrejöttét követően bármilyen nyilatkozat értesítés (pl. határidők módosítása, hiány/kár bejelentése, szerződés felmondása) kizárólag írásban történhet.
(5) Eladó kötelezettséget vállal arra, hogy a Vevő által, a felé továbbított megrendelések szerinti, termékszállítást elvégzi. A Vevő vállalja, hogy a megrendelt terméket átveszi és a vételárat megfizeti.
(6) A megrendelés leadásával a Vevő elismeri, hogy a rendelés leadását megelőzően megismerte, és kifejezetten elfogadja a jelen ÁSZF rendelkezéseit.
(7) Eladó jogosult az ÁSZF rendelkezéseit egyoldalúan módosítani azzal, hogy a már folyamatban lévő szállításokra a megrendeléskori ÁSZF rendelkezései az irányadók.
(1) Eladó honlapján (cegespolo.eu), valamint a katalógusaiban feltüntetett termékleírások és specifikációk nem járnak semmiféle ajánlati kötöttséggel (ajánlati kötelezettségre való felhívás).
(2) A felek között a szerződés a Vevő írásbeli megrendelésének Eladó általi, egyeztetett tartalmú, írásbeli visszaigazolásával jön létre.
(3) A megrendelés történhet: a) a www.egyediruhazat.hu weboldalon keresztül történő megrendeléssel, melyre az ott meghatározott szabályok az irányadók; b) Eladó ügyfélszolgálatán e-mailben.
(4) A regisztráció során a vállalkozás számlázási és szállítási adatainak megadása kötelező. Az itt rögzített adatokat Eladó kizárólag a számlázási és szállítási tevékenységhez használja fel, azokat harmadik félnek át nem adja. Az ezzel kapcsolatos információk a www.egyediruhazat.hu honlapon elérhetőek, illetve Eladó Ügyfélszolgálata is segít a regisztrációban. A Vevő köteles a jelszót bizalmasan kezelni. Amennyiben a jelszó a Vevőnek felróhatóan illetéktelen személy tudomására jut, az ebből eredő károkért Eladó felelősséget nem vállal.
(5) Eladó ügyfélszolgálati elérhetősége a weboldalon a „Kapcsolat” parancsikon alatt található.
(1) A termékek nettó árai Eladó www.egyediruhazat.hu weboldalon kerül kihirdetésre. A magyarországi árak esetén mindenkori jogszabályok alapján megállapított ÁFA kerül felszámításra. Magyarországon kívüli szállítás esetén az ÁFA fizetési kötelezettség és annak mértéke a vonatkozó szabályok szerint kerül felszámításra.
(2) A számlázás az áru szállításra történő átadásakor történik meg. Előre fizetés esetén Díjbekérő (Proforma) vagy Előlegszámla számla kerül kiállításra.
(3) Egyedi árajánlat kiadása a termékek vonatkozásában az ügyfélszolgálatnál kezdeményezhető.
(4) Eladó a Vevő fizetési késedelme esetén késedelmi kamatot számít fel, melynek mértéke évi 20 %, a késedelem minden napja után arányosan számítandó. Fizetési késedelem esetén Eladó írásbeli felszólítást küldhet e-mail vagy posta útján, melynek díja 10.000 Ft + ÁFA. A fizetési felszólítás nem feltétele Eladó elállási joga gyakorlásának, vagy annak, hogy Eladó a követelés behajtása érdekében intézkedjen, melynek költségei a Vevőt terhelik.
(5) Amennyiben a szerződés megkötését követően vélelmezhető, hogy a vételár Vevő általi kiegyenlítését veszély fenyegeti a Vevő fizetési teljesítőképessége miatt, vagy Vevő bármely korábbi fizetési kötelezettségével késedelembe esett, úgy Eladó jogosult a szállítást megtagadni és a szerződéstől elállni, vagy a szállítást felfüggeszteni.
(6) A fizetés az alábbi módokon történhet: a) Banki átutalással Eladó számlán megadott pénzforgalmi jelzőszámára; b) Készpénzzel a szállításkor (Utánvét vagy a hímző műhelyben történő átvételkor).
(1) A termékek Eladó hímző műhelyében megtekinthetőek. A bemutató termékek bizományi elvitelére, megvásárlására egyeztetés után van lehetőség. Amennyiben bármely minta kiadásra kerül és azok két héten belül nem kerülnek vissza a bemutatóterembe, kiszámlázásra kerül.
(2) Eladó termékmintát kizárólag vásárlás keretében tud biztosítani. A termékmintát – hibás teljesítés esetét kivéve – az Eladó nem veszi vissza.
(4) A szállításokat Eladó az általa meghatározott fuvarozóval bonyolítja le.
(5) A szállítás
- GLS FUTÁRSZOLGÁLATTAL nettó 100.000 Ft.- Feletti rendelés esetén ingyenes, alatta nettó 1600 Ft.- (bruttó 2.032 Ft.-)
- MPL futárszolgálattal rendelési értéktől függetlenül egységesen nettó 2.047 Ft.- (bruttó 2.600 ft.-)
Utánvétes szállítás esetén 100.000 Ft.- alatt, minden esetben 500 HUF + ÁFA (bruttó 635 Ft.-) utánvét költség kerül kiszámlázásra.
(6) Amennyiben a megrendelt termékek adatlapján szerepel a megjegyzés, hogy import szállítási költség (is) terheli, úgy ez a költség értékhatártól és a rendelt mennyiségtől függetlenül kiszámlázásra kerül. Ezekről a weboldalon bővebb tájékoztató található.
(7) A szállítási költségekkel együtt kerül elszámolásra a csomagolási költség, a fuvarozási okmányok költsége, valamint a normál szállítás keretein belül felmerülő szállítási és kézbesítési költség. A szállítás célországától függően felmerülő esetleges vámköltségek a Vevőt terhelik, a vámokmányok kiállítása a Vevő feladata. A sürgős megrendelésből adódó többletköltségek (expressz küldemény, futárszolgálat vagy ehhez hasonló szolgáltatás) minden esetben a Vevőt terhelik.
Eladó követeléseivel szembeni beszámításra Vevő csak akkor jogosult, ha a Vevő ellenkövetelése jogerős bírói határozat alapján megállapításra került, vagy ha azt Eladó írásban elismerte és nem vitatja, elfogadta. Vevő a beszámítási jogát csak a jogszabályok szerint a jelen ÁSZF-el összhangban gyakorolhatja.
(1) A teljesítési időpontok, illetve szállítási határidők kizárólag Eladói kötelezettség nélküli, tájékoztató jellegű nyilatkozatok, azokhoz joghatás nem fűződik, kivéve, ha azokat a Felek közösen írásban, kifejezetten kötelező érvényűnek állapítják meg. Eladó általános (nem kötelező erejű) szállítási határideje készleten lévő termékek esetén 2-14 munkanap. Az országonkénti általános szállítási határidőkről az Ügyfélszolgálat ad tájékoztatást. A teljesítés, szállítás időpontja a megrendelt termékek Eladó által a kiszállítást végző futárszolgálat részére történő átadását jelenti.
(2) Ha Eladó egy kifejezetten (a fenti pont szerint rögzített) kötelezőként megállapított szállítási határidővel a számára felróható okból késedelembe esik, Vevő köteles egyszer legalább nyolc napos póthatáridőt megjelölni a megrendelés teljesítése céljából. Ha Eladó ezt a határidőt is elmulasztja, úgy Vevő jogosult az adásvételi szerződéstől elállni.
(3) Ha Eladó a kötelező szállítási határidőket rajta kívül álló okból nem tudja betartani, erről haladéktalanul értesíti Vevőt és egyúttal új várható szállítási határidőt ad meg. Ha Eladó teljesítése az új szállítási határidőn belül sem történik meg rajta kívül álló okból (pl. beszállítói vagy gyártói késedelem), úgy Eladó jogosult egyoldalúan, részben vagy egészben elállni a szerződéstől, és köteles a már kifizetett ellenszolgáltatást azonnal visszatéríteni. Vevő ezen okból semminemű kártalanításra, kártérítésre nem tarthat igényt.
(1) A teljesítés raktárról történik, mely egyben a teljesítés helye is. Vevő kérésére a termék egy másik rendeltetési helyre kerül/kerülhet leszállításra.
(2) A termék elvesztésének vagy megrongálódásának kockázatából adódó felelősség a teljesítés pillanatában, másik rendeltetési helyre történő szállítás esetén pedig a termék speditőrnek, fuvarozónak vagy más, a kiszállítást végző személynek vagy intézménynek történő átadásakor száll át Vevőre. A termék elvesztésének vagy megrongálódásának esetére Eladó a kártérítési felelősségét kizárja.
(3) Ha Vevő termék átvételével késedelembe esik, vagy az azzal kapcsolatos közreműködést elmulasztja, vagy Eladó szállítmánya bármely más Vevőnek felróható okból késedelembe esik, úgy Eladó jogosult az emiatt keletkezett károkért, beleértve a többletköltségeket (pl. tárolási költségeket) kártérítést követelni.
(1) A megrendelés teljesítése a tulajdonjog fenntartása mellett megy végbe. Eladó fenntartja termékeinek tulajdonjogát a teljesítésből származó összes követelésének megfizetéséig.
(2) Késedelmes fizetés esetén Eladó jogosult a szerződéstől való elállás hiányában a termékek visszaszolgáltatását kérni. Vevő birtokvédelmi jogáról az ilyen esetekre lemond.
(3) Vevő Eladó követeléseinek biztosítékaként Eladóra ruházza át Vevő vásárlóival szembeni követeléseit, mely a feldolgozott vagy emblémázott termékre is érvényes.
(1) Eladó a terméket amelyeket emblémáz, külső gyártótól szerzi be. Eladó színegyezést az alapanyag (cérna) gyártó, vagy pantone skálája alapján tud biztosítani. Amennyiben a megadott színszám nincs nagykereskedelmi forgalomban, úgy a hozzá legközelebbi színszámot használja az Eladó.
Erre tekintettel Eladó kiadványaiban (katalógus, internet, stb.) meghatározott színmegjelölések nem tartoznak egységes szabványok hatálya alá, azok tájékoztató jellegűek. Ugyanez vonatkozik a címkéken feltüntetett méretekre. Származási helytől függően a beszerzett termékek méretei, anyagminőségei és színei változnak. Ezen adatok alapján nem lehet tényleges színekre, anyagokra és méretekre következtetni.
(2) A fentiek alapján a tényleges méret/anyagminőség/színeltérések nem szolgálnak alapul kártérítési igény vagy hibás teljesítésből származó igény érvényesítésére, amennyiben a leszállított termék anyagában (pl.70% pamut), méretben (pl. L) és árnyalattól független színben (pl. piros) a megrendelésnek megfelel.
(3) A termékeltérések (különösen méreteltérések, színeltérések, minőségi eltérések) nagykereskedelmi forgalomban elfogadott toleranciája +/-5 %, azaz ezen tartományon belüli bárminemű eltérés nem alapoz meg Vevői szavatossági vagy kártérítési igényt.
(1) Amennyiben a leszállított termék a mintától +/-5%-nál nagyobb eltérést mutat, vagy rendeltetésszerű használatra, felhasználásra nem alkalmas, vevő csak az esetben jogosult hibás teljesítés miatt szavatossági igényt előterjeszteni azzal, hogy elsődlegesen kijavítást/kicserélést kérhet, amelyre megfelelő póthatáridőt köteles biztosítani.
(2) Vevő hibás teljesítéssel kapcsolatos igénye érvényesítésének minden esetben előfeltétele, hogy Vevő eleget tett a törvény szerinti ellenőrzés és kifogás emelés követelményeinek. A nyilvánvaló hibákat haladéktalanul, de legkésőbb 7 (hét) munkanapon belül kell írásban jelezni és megkifogásolni, rejtett hibák esetén az ismertté válásukat követő 6 hónapon belül kell jelezni az Eladó felé.
(3) A megkifogásolt terméket Vevő egy írásban előre meghatározott időpontban, Eladó mindenkori székhelyén/telephelyén köteles Eladónak átadni. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Vásárlónak kell bizonyítania. Egy termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
(4) A hibás teljesítés orvoslása a vevő választása alapján a hiba javításával vagy hibátlan cseretermék szállításával megy végbe. Ilyen esetben Vevő sem a vételár csökkentésére, sem pedig a szállítástól való elállásra vagy kártérítésre nem jogosult. Amennyiben a hiba kijavítása három alkalommal is eredménytelen lesz Vevő - választása alapján - jogosult a vételár csökkentésére vagy a szerződéstől való elállásra.
(5) Hibás teljesítés esetén Vevő a Ptk. szerinti kártérítési igényét csak abban az esetben érvényesítheti, amennyiben az utólagos teljesítés sikertelen volt.
(1) Amennyiben jelen ÁSZF rendelkezéseiből más nem következik, a felek kötelezettségeik megszegése esetén a Ptk. vonatkozó rendelkezései szerint felelnek az általuk okozott kárért.
(1) Eladó a termékeket NEM VÁSÁROLJA vissza.
Egyedileg emblémázott termék annak rendeltetésénél fogva, fehérnemű pedig higiéniai okokból nem cserélhető ki.
Üzleti megfontolásból Eladó kivételes esetekben, egyedi megállapodással fogad csak visszárut.
Emblémázott, egyediesített termékeket Eladó nem vesz vissza, azok ellenértékét Vevő minden esetben köteles megtéríteni. Vevő kifejezetten tudomásul veszi, hogy mivel a Termék egyedileg kerül legyártásra Vevő igényére szabva, így a Vevő (az Eladó által elfogadott Megrendelés után) nem jogosult a vásárlástól elállni, vagy a jelen szerződést egyéb módon megszüntetni.
(2) A termék visszaküldése kizárólag Eladó által kiállított visszaküldési utalvány alapján történhet. A visszaküldési utalvány kizárólag írásban, e-mailben igényelhető. Ezen utalvány hiányában a visszaküldés nem lehetséges.
(3) A termékcserével kapcsolatos szállítási költségek a Vevőnek felszámításra kerülnek. Amennyiben olyan termék kerül visszaküldésre, mely közvetlenül a külföldi raktárból lett rendelve, a szállítási költségek a külföldi raktárba történő visszaszállítást is tartalmazzák.
A felek egymással szembeni követelései a Ptk.-ban meghatározott rendelkezések szerint évülnek el, amennyiben arról a felek külön írásban nem állapodtak meg.
(1) A jelen ÁSZF-re és az ennek alapján esetlegesen kötött egyedi szerződésekre Magyarország joghatósága és Magyarország jogszabályai, elsősorban a Ptk. rendelkezései az irányadók.
(2) A felek a köztük keletkezett vitát elsősorban békés úton kívánják rendezni. Békés rendezés hiányában Felek az Eladó mindenkori székhelye szerinti bíróság kizárólagos illetékességét kötik ki. illetékességgel rendelkező bíróság jár el a jogvita eldöntése során.
(1) Amennyiben a jelen ÁSZF bármely rendelkezése egészben vagy részben érvénytelen vagy hatálytalan, a fennmaradó rendelkezések vagy azok részeinek rendelkezései érvényben maradnak. A hatálytalan vagy hiányzó rendelkezések helyébe a megfelelő törvényes rendelkezések lépnek. Amennyiben a jelen ÁSZF bármely része érvénytelenné, jogtalanná vagy érvényesíthetetlenné válik, az a fennmaradó részek érvényességét, jogszerűségét és érvényesíthetőségét nem érinti.
A Felek közötti kapcsolattartás elsődleges módja: e-mail levelezés. A kapcsolattartás további módja: postai út, e-mail, szükség esetén telefon, elektronikus vagy postai úton történő haladéktalan írásbeli megerősítéssel.
Bármelyik fél részére elküldött értesítést a következő időpontban kell kézbesítettnek tekinteni:
- személyes kézbesítés esetén: azon a napon, amikor a küldeményt a címzettnek igazoltan átadják
- postai kézbesítés esetén: az igazolt átvétel napján; illetve, ha a kézbesítés azért volt eredménytelen, mert a címzett az átvételt megtagadta, az átvétel megtagadásának napján, ha pedig a címzett az iratot nem kereste, vagy a címzett elköltözött, avagy a címzett által megadott cím elégtelen, vagy a címzett ismeretlen, avagy minden egyéb olyan esetben, amennyiben a kézbesítés sikertelensége nem feladó magatartására vezethető vissza: a postai feladást követő 5. (ötödik) munkanapon.
- email: a küldést követő első munkanapon kézbesítettnek kell tekinteni.
Vevő kifejezetten tudomásul veszi, hogy az Eladó által készített grafika az Eladó szellemi terméke, annak jogosulatlan felhasználása esetén az Eladó ebből eredő kárának megtérítésére köteles.
Vevő tudomásul veszi, hogy Eladó a vele szemben fennálló követelését jogosult engedményezni harmadik személyre, ideértve követeléskezeléssel üzletszerűen foglalkozó gazdasági társaságot is.
Eladó a Megrendelés teljesítéséhez közreműködőt jogosult igénybe venni.
Vevő a jelen szerződés aláírásával kötelezettséget vállal arra, hogy Megrendeléssel kapcsolatosan semmilyen olyan intézkedést nem tesz, magatartást nem folytat, amely a Megrendelés megvalósítását hátráltatja, vagy meghiúsítja.
Amennyiben az Eladó a szerződés és annak mellékletei alapján megillető jogát nem gyakorolja, a joggyakorlás elmulasztása nem tekinthető az adott jogról való lemondásnak. Bármilyen jogról történő lemondás csak az erre vonatkozó kifejezett írásbeli nyilatkozat esetén érvényes.
Jelen ÁSZF-től bárminemű eltérő gyakorlat a felek között kizárólag írásban érvényesen köthető ki.
Vevő kifejezetten akként nyilatkozik, hogy a jelen szerződés mellékletét képező, Eladói Általános Szerződési feltételeket megismerte, annak tartalmát magára nézve kötelezőnek ismeri el.
Felek a jelen szerződést, mint akaratukkal mindenben egyezőt, jóváhagyólag írták alá.
2024.09.01.
- Menta Media Group Korlátolt Felelősségű Társaság (2161 Csomád, Levente utca 14/a, adószám: 32069033-2-13, cégjegyzékszám: 13 09 222390), mint Adatkezelő
- Képviselő neve és elérhetősége:
- Név: Kovács Erik
- Telefon: +36 70 433 7917
- E-mail: iroda@mentamedia.hu
Adatkezelőnél adatvédelmi tisztségviselő kinevezésére nem kerül sor, tekintettel arra, hogy a GDPR rendelet 37. cikkében foglalt esetek Adatkezelő adatkezelése körében nem állnak fenn.
- Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (továbbiakban: GDPR rendelet);
- Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (továbbiakban: Infotv.);
- A személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló 2005. évi CXXXIII. törvény (továbbiakban: Szvtv.);
- Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban: Ptk.);
- A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (továbbiakban: számviteli törvény);
- évi XLVIII. törvény a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól.
- Személyes adat: azonosított vagy azonosítható természetes személyre/gazdasági társaságra („érintett”) vonatkozó bármely információ; amelyből azonosítható az a természetes személy/gazdasági társaság, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható.
- Adatkezelés: a személyes adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet vagy műveletek összessége, így a gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás vagy megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közlés továbbítás, terjesztés vagy egyéb módon történő hozzáférhetővé tétel útján, összehangolás vagy összekapcsolás, korlátozás, törlés, illetve megsemmisítés.
- Az adatkezelés korlátozása: a tárolt személyes adatok megjelölése jövőbeli kezelésük korlátozása céljából.
- Profilalkotás: személyes adatok automatizált kezelésének bármely olyan formája, amelynek során a személyes adatokat valamely természetes személyhez fűződő bizonyos személyes jellemzők értékelésére, különösen a munkahelyi teljesítményhez, gazdasági helyzethez, egészségi állapothoz, személyes preferenciákhoz, érdeklődéshez, megbízhatósághoz, viselkedéshez, tartózkodási helyhez vagy mozgáshoz kapcsolódó jellemzők elemzésére vagy előrejelzésére használják.
- Álnevesítés: a személyes adatok olyan módon történő kezelése, amelynek következtében további információk felhasználása nélkül többé már nem állapítható meg, hogy a személyes adat mely konkrét természetes személyre vonatkozik, feltéve hogy az ilyen további információt külön tárolják, és technikai és szervezési intézkedések megtételével biztosított, hogy azonosított vagy azonosítható természetes személyekhez ezt a személyes adatot nem lehet kapcsolni.
- Nyilvántartási rendszer: a személyes adatok bármely módon – centralizált, decentralizált vagy funkcionális vagy földrajzi szempontok szerint – tagolt állománya, amely meghatározott ismérvek alapján hozzáférhető.
- Adatkezelő: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes adatok kezelésének céljait és eszközeit önállóan vagy másokkal együtt meghatározza.
- Adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely az adatkezelő nevében személyes adatokat kezel.
- Címzett: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, akivel vagy amellyel a személyes adatot közlik, függetlenül attól, hogy harmadik fél-e. Azon közhatalmi szervek, amelyek egy egyedi vizsgálat keretében az uniós vagy a tagállami joggal összhangban férhetnek hozzá személyes adatokhoz, nem minősülnek címzettnek; az említett adatok e közhatalmi szervek általi kezelése meg kell, hogy feleljen az adatkezelés céljainak megfelelően az alkalmazandó adatvédelmi szabályoknak.
- Harmadik fél: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely nem azonos az érintettel, az adatkezelővel, az adatfeldolgozóval vagy azokkal a személyekkel, akik az adatkezelő vagy adatfeldolgozó közvetlen irányítása alatt a személyes adatok kezelésére felhatalmazást kaptak.
- Az érintett hozzájárulása: az érintett akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja az őt érintő személyes adatok kezeléséhez.
Adatvédelmi incidens: a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.
A nyilvántartott adatokat Adatkezelő kezelésük szerint az alábbiak szerint csoportosítja:
- Adattípus megnevezése:
- Számviteli bizonylat kiállításával kapcsolatos adatok (cégnév, székhely, adószám)
- Email cím, telefon, felhasználónév és jelszó
- Email cím (hírlevél küldése)
- Adatkezelés célja:
- Az ügylet teljesítése, formai követelményeknek való megfelelés
- Az ügylet teljesítése, regisztráció fogadása
- Hírlevél küldése
- Jogalap:
- Jogszabályon alapuló
- Szerződés teljesítése
- Hozzájáruláson alapuló
A rögzítés alapja minden esetben a cégjegyzékben szereplő nyilvános adat, tekintettel arra, hogy Adatkezelő csak gazdasági társaságokkal létesít jogviszonyt.
Amennyiben az Ügyfél számla kiállítását kéri, úgy Adatkezelő jogszabályi kötelezettsége a számla kiállításához és elszámoláshoz szükséges adatok rögzítése.
Amennyiben az Ügyfél megrendelést ad le, Adatkezelő kötelezettsége fenti adatok rögzítése.
5.1. Főszabály szerint az adatokat a felhasználáshoz fűződő érdek megszűnését követően, vagy az Ügyfél kérésére haladéktalanul törölni kell.
5.2. Adatkezelő a főszabálytól eltérően a törvényen alapuló adatkezeléshez kapcsolódó, jelen tájékoztató 7.1. és 7.2. pontjában rögzített jogszabályok által megkövetelt adatokat az ott rögzített jogszabályok alapján és ideig őrzi meg.
Az adatok nyilvántartási helye: Az adatok nyilvántartására biztonságos és védett rendszerekben, így az elektronikus belső hálózati meghajtón kerül sor, valamint a jogszabály szerint papír alapon tárolandó iratok őrzése az Adatkezelő székhelyén, zárt szekrényben történik, a jogszabályok előírása alapján.
7.1. Jogszabályon alapuló adatkezelés
A számviteli bizonylatokon megjelenő adatokat az Adatkezelő a számviteli törvény 169.§ (2) bekezdése alapján az ügyleti jogviszonyhoz kapcsolódó könyvviteli elszámolástól számított 8 (nyolc) évig őrzi meg.
Adatkezelő a vonatkozó jogszabályi kötelezettségek teljesítése érdekében az alábbi adatokat kezeli.
- Adattípusok: Név, cím, adószám
- Adatkezelés célja: Könyvviteli bizonylatokon szereplő személyes adatok könyveléséhez, számlakibocsátáshoz, számlabefogadáshoz szükséges adatok kezelése.
7.2. Szerződés teljesítéséhez szükséges adatok kezelése
Az adatkezelő ezen adatokat az adatkezelés alapjául szolgáló jogviszony megszűnéséig maga kezeli elektronikus úton, ez után haladéktalanul törli.
- Adattípus: E-mail cím, meta adatok (felhasználónév és jelszó)
- Adatkezelés célja: Kapcsolattartás, megrendelés lebonyolításához szükséges adatok kezelése.
- Megrendelés fogadásához szükséges adatok: E-mail cím, telefonszám
- Adatkezelés célja: Megrendelés fogadása, kapcsolattartás.
7.3. Hozzájáruláson alapuló adatkezelés
- Adattípus: E-mail cím
- Adatkezelés célja: Hírlevél küldéséhez szükséges adatok kezelése.
A gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény 6. §-a értelmében Ügyfél előzetesen és kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy Adatkezelő reklámajánlataival, egyéb küldeményeivel (hírlevél) a regisztrációkor megadott e-mail címén megkeresse.
A hírlevél célja, hogy az Adatkezelő reklámot tartalmazó elektronikus üzenet formájában az Ügyfelet tájékoztassa az aktuális információkról, termékekről, akciókról, új funkciókról.
Ezzel az Ügyfél a jelen tájékoztató rendelkezéseit szem előtt tartva hozzájárul ahhoz, hogy az Adatkezelő a reklámajánlatok küldéséhez szükséges személyes adatait kezelje.
A hírlevélről való leiratkozás lehetőségét Adatkezelő mind a honlapon, mind pedig a hírlevélben található hivatkozás útján biztosítja. Leiratkozás esetén Adatkezelő az Ügyfél minden olyan személyes adatát törli a nyilvántartásából, mely a hírlevél küldéséhez feltétlenül szükséges.
8.1. Tájékoztatáshoz való jog
Az érintett kérheti, hogy az Adatkezelő tájékoztassa, hogy kezeli-e az érintett személyes adatát, és ha igen, az általa kezelt személyes adatokhoz biztosítson számára hozzáférést. Az érintett által megadott személyes adatok kezeléséről bármikor írásban, az Adatkezelő jelen tájékoztató 1. pontjában jelölt címére küldött tértivevényes levelében, illetve a hivatkozott pontban jelölt e-mail címre küldött e-mailben tájékoztatást kérhet. A levélben küldött tájékoztatáskérést az Adatkezelő akkor tekinti hitelesnek, ha a megküldött kérelem alapján az érintett egyértelműen beazonosítható. E-mailben küldött tájékoztatáskérést az Adatkezelő csak akkor tekint hitelesnek, ha azt az érintett megadott e-mail címéről küldik, ez azonban nem zárja ki, hogy az Adatkezelő a tájékoztatás megadása előtt az érintettet más módon is beazonosítsa. A tájékoztatáskérés kiterjedhet az érintettnek az Adatkezelő által kezelt adataira, azok forrására, az adatkezelés céljára, jogalapjára, időtartamára, az esetleges adatfeldolgozók nevére, címére, az adatkezeléssel összefüggő tevékenységekre, valamint a személyes adatoknak továbbítása esetén arra, hogy kik és milyen célból kapták vagy kapják meg az érintett adatait.
Adatkezelő a tájékoztatást indokolatlan késedelem nélkül, legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított 1 hónapon belül tájékoztatja az érintettet a kérelme nyomán hozott intézkedésekről. Ha az érintett elektronikus úton nyújtotta be a kérelmet, a tájékoztatást lehetőség szerint elektronikus úton kell megadni, kivéve, ha az érintett azt másként kéri.
Ha az Adatkezelő nem tesz intézkedéseket az érintett kérelme nyomán, késedelem nélkül, de legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított 25 napon belül tájékoztatja az érintettet az intézkedés elmaradásának okairól, valamint arról, hogy az érintett panaszt nyújthat be valamely felügyeleti hatóságnál, és élhet bírósági jogorvoslati jogával.
A tájékoztatást és intézkedést díjmentesen kell biztosítani. Ha az érintett kérelme egyértelműen megalapozatlan vagy – különösen ismétlődő jellege miatt – túlzó, az Adatkezelő, figyelemmel a kért információ, vagy tájékoztatás nyújtásával vagy a kért intézkedés meghozatalával járó adminisztratív költségekre észszerű összegű díjat számíthat fel, vagy megtagadhatja a kérelem alapján történő intézkedést.
8.2. Adatkezelés korlátozásához való jog
Az érintett kérheti, hogy személyes adatainak kezelését az Adatkezelő korlátozza, ha az érintett vitatja a kezelt személyes adatok pontosságát. Ebben az esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amely lehetővé teszi, hogy az Adatkezelő ellenőrizze a személyes adatok pontosságát. Az Adatkezelő megjelöli az általa kezelt személyes adatot, ha az érintett vitatja annak helyességét, vagy pontosságát, de a vitatott személyes adat helytelensége vagy pontatlansága nem állapítható meg egyértelműen. Az érintett kérheti, hogy személyes adatainak kezelését az Adatkezelő korlátozza akkor is, ha az adatkezelés jogellenes, de az érintett ellenzi a kezelt személyes adatok törlését, és ehelyett kéri azok felhasználásának korlátozását. Az érintett továbbá akkor is kérheti, hogy személyes adatainak kezelését az Adatkezelő korlátozza, ha az adatkezelés célja megvalósult, de az érintett igényli azok Adatkezelő általi kezelését jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez.
8.3. Hozzáférési jog
Az érintett jogosult arra, hogy az Adatkezelőtől visszajelzést kapjon arra vonatkozóan, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e, és ha ilyen adatkezelés folyamatban van, jogosult arra, hogy a személyes adatokhoz és azok kezelésével kapcsolatos információkhoz hozzáférést kapjon. Az Ügyfél személyes adatainak nyilvántartásával, vezetésével kapcsolatos feladatokat csak a munkaköri leírás alapján e feladattal megbízott Adatkezelői munkavállaló, valamint az ügylet teljesítésében részt vevő Adatkezelő munkavállalói láthatják el. A személyes adatokhoz történő hozzáférésre feljogosított köteles gondoskodni arról, hogy a munkafolyamat során az adatokhoz illetéktelen személy ne férjen hozzá.
8.4. Törléshez való jog, a személyes adatok megsemmisítése
Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törölje a rá vonatkozó személyes adatokat, az Adatkezelő pedig köteles arra, hogy az érintettre vonatkozó személyes adatokat indokolatlan késedelem nélkül törölje, ha az alábbi indokok valamelyike fennáll:
- A személyes adatokra már nincs szükség abból a célból, amelyből azokat gyűjtötték vagy más módon kezelték;
- Az érintett visszavonja az adatkezelés alapját képező hozzájárulását, és az adatkezelésnek nincs más jogalapja;
- Az érintett tiltakozik az adatkezelése ellen, és nincs elsőbbséget élvező jogszerű ok az adatkezelésre;
- A személyes adatokat jogellenesen kezelték;
- A személyes adatokat az Adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jogban előírt jogi kötelezettség teljesítéséhez törölni kell.
A személyes adatokat tartalmazó iratok példányait Adatkezelő megsemmisíti, illetőleg azok elektronikus hozzáférési lehetőségét az Adatkezelő megszünteti. A megsemmisítés tényét és időpontját az adott személyes adat kezeléséért személyében felelős személynek jegyzőkönyvben rögzítenie kell, valamint az Adatkezelő megfelelő módon az iratok selejtezéséről gondoskodik.
Az elektronikus adathordozón tárolt személyes adatok megsemmisítését a kérdéses állomány könyvtári bejegyzések törlésével kell végezni oly módon, hogy ne lehessen annak eredeti állapotát visszaállítani.
A törlés megtagadható (i) a véleménynyilvánítás szabadsághoz és a tájékozódáshoz való jog gyakorlása céljából, vagy (ii) ha a személyes adatok kezelésére jogszabály felhatalmazást ad; valamint (iii) jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez, illetve védelméhez. A törlési kérelem megtagadásáról az Adatkezelő minden esetben tájékoztatja az érintettet, megjelölve a törlés megtagadásának indokát. Személyes adat törlésére irányuló igény teljesítését követően a korábbi (törölt) adatok már nem állíthatók helyre.
8.5. Adatok helyesbítéséhez való jog
Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül helyesbítse a rá vonatkozó pontatlan személyes adatokat. Figyelembe véve az adatkezelés célját, az érintett jogosult arra, hogy kérje a hiányos személyes adatok – egyebek mellett kiegészítő nyilatkozat útján történő – kiegészítését.
8.6. Adathordozhatósághoz való jog
Az érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó, általa egy Adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az adatokat egy másik Adatkezelőnek továbbítsa anélkül, hogy ezt akadályozná az Adatkezelő.
8.7. Panasz, jogorvoslathoz való jog
Az Infotv. 52. § (1) bekezdése alapján a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál bejelentéssel bárki vizsgálatot kezdeményezhet arra hivatkozással, hogy személyes adatok kezelésével, illetve közérdekű vagy közérdekből nyilvános adatok megismeréséhez fűződő jogok gyakorlásával kapcsolatban jogsérelem következett be, vagy annak közvetlen veszélye fennáll. A Hatóság a panaszokat csak abban az esetben vizsgálja ki, amennyiben az érintett a Hatóságnál tett bejelentését megelőzően már megkereste az Adatkezelőt a bejelentésben megjelölt jogainak gyakorlásával kapcsolatban.
A Hatóság döntésétől függetlenül az Infotv. 22. § (1) bekezdése alapján az érintett a jogainak megsértése esetén az Adatkezelő ellen bírósághoz fordulhat.
8.8. Tiltakozáshoz való jog
Az érintettet megilleti a tiltakozáshoz való jog a GDPR Rendelet 21. cikkében meghatározott esetekben. Az érintett jogosult arra, hogy a saját helyzetével kapcsolatos okokból bármikor tiltakozzon személyes adatainak kezelése ellen, különösen amennyiben az adatkezelés közérdeken alapul, vagy ha a személyes adat felhasználása vagy továbbítása közvetlen üzletszerzés, közvélemény-kutatás vagy tudományos kutatás céljára történik, továbbá amennyiben az adatkezelés az Adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Ebben az esetben az Adatkezelő a személyes adatokat nem kezelheti tovább, kivéve, ha az Adatkezelő bizonyítja, hogy az adatkezelést olyan kényszerítő erejű jogos okok indokolják, amelyek elsőbbséget élveznek az érintett érdekeivel, jogaival és szabadságaival szemben, vagy amelyek jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez kapcsolódnak.